Majú Vaše deti v škole bufet?

Bufet v škole môže byť skvelým miestom na to, aby deti pochopili hodnote peňazí. Vreckové môže pomôcť pri finančnom vzdelávaní dieťaťa.

Keď sa povie školský bufet, väčšina detí (aj rodičov) si predstaví farebné pelendreky, keksíky, gumené cukríky alebo veľké žuvačky v tvare futbalovej lopty. Tento článok nie je o zdravšom sortimente v školských bufetoch hoci aj to je veľká téma, ale o nákupnom správaní vášho malého spotrebiteľa, žiaka základnej školy. 

Tak ako vy idete na nákup potravín pre celú rodinu a pre domáce zvieratká, Vaše dieťa sa učí nakupovať práve na základe sortimentu v bufete. Primerané vreckové, ktorým vašu ratolesť podporujete môže výrazne zlepšiť ale aj narušiť detské vnímanie lákavého sveta dobrôt a sledovanie cenoviek. Zatiaľ čo vy za 10 EUR kúpite večeru pre 4-člennú rodinu, vaše dieťa ich minie v bufete a už si poriadne ani nepamätá na čo. Áno, aj to je ponaučenie do budúcna. Ale čo ak Vaše dieťa minie svoje vreckové zakaždým, okamžite a impulzívne? Je to aj o sebakontrole ale v tej sa musia dlho trénovať aj dospeláci, však?  Čo tak vašim deťom ukázať aj iné možnosti, čo všetko sa dá za jedno vreckové kúpiť?

V našej škole finančného vzdelania učíme deti už od 8 rokov, aké sú rozdiely medzi ‚‘‘CHCEM‘‘  a ‚‘NAOZAJ POTREBUJEM‘‘ , ako si stanoviť akékoľvek ciele a ako ich naplniť. Bavíme sa hlavne o finančnej stránke. Primerane k veku sa s deťmi hráme, diskutujeme a maľujeme si finančnú budúcnosť. Na našich kurzoch majú deti priestor byť nekonečne zvedavé a kreatívne, pretože im dávame priestor na definovanie svojej životnej cesty. Popri tom sa s nimi bavíme o tom, koľko stojí naplnenie ich veľkých a malých cieľov. Na týchto  deťom vlastných, osobných príkladoch sa uzda detskej fantázie naplno povolí a popri hre sa deti naučia, čo sú vlastne peniaze, odkiaľ prichádzajú a aká je ich hodnota. 

Prosíme rodičov o trpezlivosť, keď Vaše malé ratolesti prídu domov a ponúknu Vám pomoc s rodinným rozpočtom na mieru  EFC.

Online podpora

Prípadne volajte na: +421 911 221 300