Workshopy

Workshopy finančnej gramotnosti: kompletné a najmodernejšie finančné vzdelanie pre žiakov a študentov. Učíme zaujímavo, pútavo a zábavne o peniazoch a podnikaní v živote.

Zistite viac...

• Tu nájdete všetky informácie o našich workshopoch finančnej gramotnosti a podnikania pre školy a iné inštitúcie, kde sa rozvíja detský potenciál.
  • Workshopy organizujeme prezenčnou formou za účasti našich lektoriek, v slovenskom alebo anglickom jazyku. Vďaka sérií workshopov sa pedagógovia môžu spoľahnúť na kompletné a najmodernejšie finančné vzdelanie pre svojich žiakov a študentov počas celého školského roka
  • V našom tíme sme spracovali až 40 tém pre školy z oblasti finančnej gramotnosti a podnikania. Náš bohatý vzdelávací program napĺňa všetky požiadavky Národného štandardu finančnej gramotnosti v.1.2.
  • Pri vzdelávaní vo finančnej gramotnosti používame interaktívnu platformu využívajúcu umelú inteligenciu, takže sa sústredia všetci študenti, aj tí pre ktorých je dávať pozor náročnejšie

Naše workshopy

Novinka!

Workshop "Moje prvé peniaze"

Na workshope Moje prvé peniaze preberáme s deťmi témy ako sú osobné potreby, rozdiely medzi tým čo chcem a čo skutočne potrebujem, rozumné nakupovanie a plánovanie spotreby peňazí, deti objavia rôzne zdroje príjmov, zistia, za čo všetko sa platí, na čo sú nám banky a nazrieme aj do príbehov z histórie peňazí.

To všetko sa deti naučia v priateľskej atmosfére s našou lektorkou a najmodernejšou umelou inteligenciou v aplikácií, od ktorej nebudú chcieť odísť.

Naplánujte si workshop Moje prvé peniaze pre vašu triedu!

Novinka!

Workshop "Naše peniaze a hodnoty"

Cieľom workshopu Naše peniaze a hodnoty je deti naučiť manipulovať s financiami vo vzťahu k hodnotám, ktoré za peniaze získavame.  Deti sa naučia, že na to, aby sme peniaze získali musíme vynaložiť čas, energiu a rozum. V priateľskej atmosfére žiakov zoznámime s históriou peňazí, vznikom bánk, druhmi prijímov a výdavkov a zároveň si vysvetlíme čo sú to investície, inflácia a dokonca aj kryptomeny. Naša unikátna aplikácia s umelou inteligenciou zaručuje, že v pozornosti ostanú po celý čas aj tie naneposednejšie z detí.

Naplánujte si workshop Naše peniaze a hodnoty pre vašu triedu!

Novinka!

Workshop "Biznis a peniaze"

Workshop Biznis a Peniaze prináša starším žiakom ZŠ a študentom SŠ pútavú kombináciu tém finančnej gramotnosti a podnikania. Tak ako v reálnom živote, aj na tomto workshope sa študenti naučia ako si strážiť svoje príjmy a výdavky a ako si tvoria rozpočet podnikatelia.

Predstavíme si témy sporenia a investovania, vysvetlíme si čo znamená “Zlatý štandard”, inflácia, zložený úrok a ako sa dá chrániť hodnota našich peňazí. Študentov zároveň motivujeme k rozmýšľaniu o svojich prvých zárobkoch, zamyslia sa nad tým, aké budú povolania budúcnosti a ako si môžu privyrobiť ešte dnes.

Naplánujte si workshop "Biznis a peniaze" pre vašu triedu!
  1. Osobné potreby
  2. Rozpočet
  3. Sporenie a investovanie
  4. Zlatý štandard a história peňazí
  5. Kryptomeny
  6. Funkcie bánk
  7. Európska únia
  8. Sociálny systém a odvody
  9. Dane a prečo ich platíme
  10. Dopyt, ponuka a cena
  11. Povolania budúcnosti
  12. Bezpečnosť na internete
  13. Spotrebiteľ a jeho práva

Workshop "Mladý podnikateľ"

Vynikajúci workshop Biznis a Peniaze pre všetkých študentov, ktorí sa chcú zoznámiť s realitou podnikania. Študenti od nás dostanú inšpirácie pre vlastné podnikanie a počas workshopov sa naučia všetko podstatné pre tvorbu vlastného biznisplánu. Tento workshop zahŕňa aj samostatnú prácu, ktorej výsledkom je prezentácia vlastných podnikateľských nápadov. Workshop Biznis a peniaze je skvelým doplňujúcim učivom k predmetom ako sú podnikové financie alebo ekonomika.

Naplánujte si workshop ''Mladý podnikateľ’ pre vašu triedu!
  1. Slovník podnikateľa
  2. Podnikateľský plán
  3. Finančný plán
  4. Aktíva a pasíva
  5. Hľadanie cieľového zákazníka
  6. Originálna predajná ponuka
  7. Marketingové stratégie
  8. Podnikanie a zákony
  9. Dôležité inštitúcie a úrady
  10. Účtovníctvo, mzdy a odvody,
  11. SWOT Analýza
  12. Mindset a myslenie podnikateľa
  13. Motivácia, disciplína a organizácia času

Workshop "Mladý investor"

Jedinečný workshop Mladý investor vznikol na žiadosť samotných študentov a ich rodičov, ktorí sa k nám radi vracajú. Na tomto workshope sa študenti zorientujú v tom, čo vlastne investovanie znamená a komu slúži, pochopia rozdiel medzi investíciou (napr. nehnuteľnosť) a spotrebou (napr. dovolenka), zistia ako zložený úrok zhodnocuje investície, do akých aktív sa dá investovať,  otestujú si svoj vzťah k rizikovým investíciám.

Na konci workshopu budú mať študenti vytvorené vlastné investičné portfólio a budú vedieť obhájiť svoj výber. Tieto a ďalšie témy študenti objavia za účasti lektora a s našou jedinečnou vzdelávacou aplikáciou a jej umelou inteligenciou.

Budúcnosť je tu, tak sa poďte zoznámiť a naplánujte si workshop "Mladý investor" pre vašu triedu!
  1. Sporenie a investovanie
  2. Úrok – cena peňazí
  3. Jednoduchý a zložený úrok
  4. Druhy investícií a investičné portfólio
  5. Riziká investovania
  6. Finančné indexy a podielové fondy
  7. Nehnuteľnosti, zlato a kryptomeny
  8. Akcie, ETF, fondy a iné finančné inštrumenty
  9. Investícia do seba: vzdelanie
  10. Obchodovanie a investovanie – aký je rozdiel
  11. Prípadová štúdia: Game Stop škandál

Kontakt / N.Antošová

Toto je nezáväzná objednávka. Po vyplnení formulára vás budeme kontaktovať.

Názov workshopu:
Kliknutím na tlačidlo "Odoslať prihlášku" súhlasím so zásadami spracovania osobných údajov za účelom vybavenia mojej požiadavky.

Online podpora

Prípadne volajte na: +421 911 221 300