Príbeh centra finančného vzdelania

Myšlienka založenia EFC – Education and Finance Center alebo po slovensky Centra finančného vzdelania vznikla v jednej 29 ročnej Hlave, ktorá študovala na Slovensku aj v USA a potom bola zamestnaná na plný úväzok ako štátny úradník. Tento životný štýl si ale slobodná Myseľ nevedela dlhodobo predstaviť. Hlava bývala vystresovaná a Myseľ zahltená všelijakými nepotrebnými reportami, aktuálnym dianím, kauzami a všeličím iným. Hlava aj Myseľ chceli jediné – odletieť niekam preč.  Jedného dňa sa dostala Hlava k Rozumu. Myseľ bola veľmi zvedavá a celkom hravá, tak sa k tým dvom pridala. Spoločne všetci traja zistili, že môžu pomáhať iným ľuďom s ich finančnou situáciou, objasniť im ako fungujú ich odvody, dane, ako si správne nastaviť svoj rodinný rozpočet alebo na príklad aj ako si vziať hypotéku na bývanie. Táto oblasť sa volá finančné poradenstvo a tak Hlava, Myseľ aj Rozum v jednej osobe začali slobodne žiť a podnikať v pomoci iným. Avšak ,,peniaze nie sú všetko‘‘, zamyslel sa raz Rozum. ,,Veď zákony peňazí, ktoré vysvetľujeme dospelým ľuďom -naším klientom- to by pochopili už ako deti, keby ich to  kedysi niekto naučil‘‘. Vyhli by sa tak dnešným finančným problémom, ktoré plynú z nevedomosti a navyše by boli slobodní a šťastní ľudia‘‘. A tak vznikla v Hlave myšlienka založenia EFC Centra finančného vzdelávania. Hlava, Myseľ a Rozum sa volajú NATÁLIA. Tá povedala svoj nápad kamošovi ADAMOVI, ktorého podnikateľský Duch a kreatívna Myseľ  boli nadšení, keďže Adam myslí na budúcnosť svojich detí.  

NATÁLIA a ADAM sa odvážne pustili do realizácie svojej myšlienky a podporilo ich veľmi veľa rodičov, bankárov, finančných poradcov a ľudí z biznisu. Dnes stojíme na prahu myšlienky vzdelávať deti o peniazoch a veríme, že tým pozitívne ovplyvníme životné smerovanie všetkých malých-veľkých mozgov, ktoré s radosťou u nás privítame na zápise v auguste 2021.  

Online podpora

Prípadne volajte na: +421 911 221 300